„Sto lat, na zdrowie, dziękuję- bądź aktywny!”

Posiadamy Krajowy Certyfikat
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

Szkoła promująca zdrowie umożliwia uczniom, pracownikom, rodzicom i społeczności, której służy, podejmowanie działań dla zdrowszego życia, zdrowszej szkoły i społeczeństwa. Poprzez regularne i zaplanowane działania buduje miejsce oraz tworzy grono ludzi sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Pomaga szerzyć wiedze i umiejętności uczniów oraz pracowników szkoły w zakresie troski o zdrowie na wszystkich etapach naszego życia.”

W tym roku szkolnym zajmujemy się poprawą sprawności fizycznej naszych uczniów i realizujemy własny projekt pod hasłem:

„Sto lat, na zdrowie, dziękuję- bądź aktywny!”

Jako Szkoła Promująca Zdrowie dbamy o wyrabianie właściwych nawyków żywieniowych, promujemy  ruch i aktywne spędzanie czasu wolnego oraz staramy się zapewnić przyjazne  środowisko do życia i rozwoju naszych uczniów.

Profilaktyka i ochrona zdrowia najmłodszych to od lat jedno z najważniejszych działań, jakie  planujemy i realizujemy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym.

W naszym dorobku zawsze zwracaliśmy szczególną uwagę na profilaktykę i ochronę zdrowia popartą wiedzą i doświadczeniem specjalistów i organizacji, które  z nami współpracują.

Niecodzienna sytuacja  związana z pandemią koronawirusa w kraju i na świecie spowodowała wprowadzenie  zmian  i  zasad w życiu każdego, bez względu na wiek, pracę i status społeczny.

Głównym celem  działań prozdrowotnych  w naszej placówce  w r.sz. 2021/2022 będzie przeciwdziałanie sedenteryjnemu trybowi życia uczniów i zachęcanie ich do aktywności fizycznej. Hasło   przewodnie tegorocznego  programu prozdrowotnego nawiązuje do obchodów 100-lecia naszej szkoły.

Zaplanowane zadania w roku szkolnym 2021/2022, to:

– Realizacja programów  o charakterze sportowym;

– Festyn środowiskowy;

– Jubileuszowa Paraolimpiada;

– Udział w akcjach i zawodach sportowych organizowanych przez instytucje współpracujące ze szkołą;

– Wycieczki klasowe i szkolne;

– Udział uczniów w turniejach i zawodach sportowych;

– Organizacja letniego i zimowego wypoczynku;

– Inne.

Aktualny skład zespołu ds. promocji zdrowia w r. szk. 2021/2022
przewodniczący- Justyna Kasperska
członkowie zespołu