Sport

Basen w ramach godzin wychowania fizycznego. Pragniemy, aby każde dziecko kończące naszą szkołę potrafiło pływać, dlatego realizujemy miejski program obowiązkowej nauki pływania w klasie trzeciej. Ponadto szkoła organizuje dla klasy drugiej a dodatkowe zajęcia pływania, gdzie koordynatorką jest pani mgr Beata Antosz – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

„Ja też gram w tenisa” – autorski program skierowany do uczniów klas 1-3 realizowany jest w ramach zajęć dodatkowych, w wymiarze jednej godziny tygodniowo. Zajęcia dają możliwość poznania zasad tenisa oraz nauki podstawowych elementów technicznych. Zajęcia prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego mgr Przemysław Bednarz

Zimowiska narciarskie. Szkoła wspólnie z UKS ARA organizuje zimowiska dla dzieci i młodzieży. Podczas zimowisk uczniowie rozwijają swoje umiejętności narciarskie oraz snowboardowe pod okiem instruktorów oraz profesjonalnej kadry pedagogicznej. Nasze zimowiska to również przygoda i możliwość kontaktu z tatrzańską przyrodą. Gwarantujemy bardzo dobre warunki zakwaterowania oraz chwile, które na długo pozostają w pamięci uczestników. Pomysłodawcą oraz organizatorem jest pan mgr Łukasz Machaczka – nauczyciel wychowania fizycznego.

Kolonie sportowe. Szkoła wspólnie z UKS ARA organizuje kolonie dla dzieci z klas 1-3 oraz młodzieży z klas 4-8. Kolonie mają charakter sportowy i turystyczny. Gwarantujemy bardzo dobre warunki zakwaterowania oraz bogaty w atrakcyjny program. Kolinie organizowane są nad morzem oraz w górach. Pomysłodawcą oraz organizatorem jest pan mgr Łukasz Machaczka – nauczyciel wychowania fizycznego.

,,PAJĘCZAKI” – program autorski z akrobatyki i piramid gimnastycznych realizowany jest w ramach zajęć dodatkowych. Zajęcia dla uczniów klas 3 – 8 realizowane są w ramach zajęć pozalekcyjnych w niewielkiej grupie, w wymiarze jednej godziny tygodniowo. Program został opracowany i wprowadzony z myślą o uczniach, którzy chcą spróbować nowej formy aktywności fizycznej. Zajęcia prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego pan mgr Łukasz Machaczka

Spartakiada zimowa uczniów klas I-III. Od wielu lat w naszej szkole odbywa się Spartakiada zimowa uczniów klas I-III. Uczniowie w pięknej zimowej scenerii, rywalizują w różnych dyscyplinach sportów zimowych. Celem tej imprezy jest uczenie dzieci zasad uczciwej rywalizacji, rozwijanie u nich  aktywności fizycznej, współdziałania w grupie oraz hartowanie ciała i ducha. W ubiegłym roku dołączyły do nas dzieci z okolicznych przedszkoli. Zawsze jest dużo frajdy i zabawy.