Sport

Basen w ramach godzin wychowania fizycznego. Pragniemy, aby każde dziecko kończące naszą szkołę potrafiło pływać, dlatego realizujemy program obowiązkowej nauki pływania w klasie czwartej. Zajęcia prowadzone są przez panią mgr Alicje Michalak – trenera II klasy w pływaniu oraz przez pana mgra Łukasza Machaczkę – instruktora pływania. Ponadto szkoła organizuje dla klas 1-3 dodatkowe zajęcia pływania, gdzie koordynatorką jest pani mgr Agnieszka Szlęk – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

Zimowiska narciarskie. Szkoła wspólnie z UKS ARA organizuje zimowiska dla dzieci i młodzieży. Podczas zimowisk uczniowie rozwijają swoje umiejętności narciarskie oraz snowboardowe pod okiem instruktorów oraz profesjonalnej kadry pedagogicznej. Nasze zimowiska to również przygoda i możliwość kontaktu z tatrzańską przyrodą. Gwarantujemy bardzo dobre warunki zakwaterowania oraz chwile, które na długo pozostają w pamięci uczestników. Pomysłodawcą oraz organizatorem jest pan mgr Łukasz Machaczka – nauczyciel wychowania fizycznego.

Kolonie sportowe. Szkoła wspólnie z UKS ARA organizuje kolonie dla dzieci z klas 1-3 oraz młodzieży z klas 4-8. Kolonie mają charakter sportowy i turystyczny. Gwarantujemy bardzo dobre warunki zakwaterowania oraz bogaty w atrakcyjny program. Kolinie organizowane są nad morzem oraz w górach. Pomysłodawcą oraz organizatorem jest pan mgr Łukasz Machaczka – nauczyciel wychowania fizycznego.

,,PAJĘCZAKI” – program autorski z akrobatyki i piramid gimnastycznych realizowany jest w ramach zajęć dodatkowych. Zajęcia dla uczniów klas 3 – 8 realizowane są w ramach zajęć pozalekcyjnych w niewielkiej grupie, w wymiarze jednej godziny tygodniowo. Program został opracowany i wprowadzony z myślą o uczniach, którzy chcą spróbować nowej formy aktywności fizycznej. Zajęcia prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego pan mgr Łukasz Machaczka

Szkolne koło WOPR – program autorski z pływania i ratownictwa wodnego przy współpracy z OM WPOR Katowice realizowany jest w ramach zajęć dodatkowych. Zajęcia dla uczniów z klas 7 i 8 prowadzone są na pływalni Pałacu Młodzieży w wymiarze jednej godziny tygodniowo. Dodatkowo uczniowie mają możliwość uczestnictwa w kursie na Młodszego Ratownika. Zajęcia prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego pan mgr Łukasz Machaczka.

Piłka ręczna – zajęcia prowadzone w ramach programu autorskiego „Aktywność fizyczna sposobem na zdrowie”. Zajęcia dla uczniów klas IV – VI oraz klas VII – VIII, realizowane są jako zajęcia pozalekcyjne, w wymiarze jednej godziny tygodniowo. Piłka ręczna – jako bardzo dynamiczny sport drużynowy, uczy dzieci zasad „fai play”, utrzymuje wysoki poziom aktywności wynikający z naturalnej potrzeby ruchu i zabawy. Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela wychowania fizycznego, panią magister Krystynę Stec- Żmija

Piłka siatkowa – zajęcia prowadzone w wymiarze jednej godziny tygodniowo, w ramach zajęć pozalekcyjnych. Głównym celem jest upowszechnianie sportu, pobudzanie do aktywności fizycznej nie tylko podczas zajęć lekcyjnych, ale także w czasie wolnym. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w zawodach oraz akcjach „siatkarskich” organizowanych przez GKS Katowice (sekcja siatkówki),  oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Nauczycielem prowadzącym zajęcia jest pani Krystyna Stec – Żmija, nauczyciel wychowania fizycznego.

Spartakiada zimowa uczniów klas I-III. Od wielu lat w naszej szkole odbywa się Spartakiada zimowa uczniów klas I-III. Uczniowie w pięknej zimowej scenerii, rywalizują w różnych dyscyplinach sportów zimowych. Celem tej imprezy jest uczenie dzieci zasad uczciwej rywalizacji, rozwijanie u nich  aktywności fizycznej, współdziałania w grupie oraz hartowanie ciała i ducha. W ubiegłym roku dołączyły do nas dzieci z okolicznych przedszkoli. Zawsze jest dużo frajdy i zabawy.