Światowy Dzień bez Tytoniu 2024

W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia zaprasza młodych ludzi do zabrania głosu w sprawie drapieżnych taktyk marketingu wyrobów tytoniowych. Branża tytoniowa osiąga ogromne zyski poprzez uzależnianie młodych ludzi od swoich wyrobów. We wszystkich regionach świata dzieci używają e-papierosów częściej niż dorośli, szacuje się, że na całym świecie tytoń pali 37 milionów młodych ludzi w wieku 13–15 lat.

W świetlicy szkolnej nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w warsztatach nt. szkodliwości palenia papierosów. Kształtowali postawy odpowiedzialności za zdrowie własne i swoich bliskich; rozmawiali o czynnikach szkodliwych dla zdrowia; uczyli się postaw asertywnych w sytuacji, gdy narażeni są na bierne palenie; poznawali zasady zdrowego stylu życia.

#dzienbezpapierosa#niepale#wybieramzdrowie

Skip to content