Mistrzostwa Śląska 10 latków w pływaniu

7 maja 2024r uczniowie klasy sportowej 3C i reprezentacji UKSu WODNIK Katowice z samego rana wyruszyli na Basen Olimpiczyk w Gliwicach na swoje pierwsze Mistrzostwa w karierze pływackiej. Na pływalni spotkali się ze swoimi rówieśnikami z całego województwa, gdzie godnie walczyli o tytuły Mistrza Śląska w pływaniu.

Poziom zawodów stał na bardzo wysokim poziomie, ale Nasi młodzi zawodnicy stanęli na wysokości zadania bijąc swoje rekordy życiowe w poszczególnych konkurencjach, dzięki super rezultatom udało nam się zdobyć 3 brązowe medale:

🥉Laura Jurkiewicz 50m stylem dowolnym

🥉Laura Jurkiewicz 100m stylem zmiennym

🥉Franek Chrobak, Wiktor Kaszuba, Leon Wolańczyk i Karol Gawroński w sztafecie 4x50m stylem dowolnym.

Medale wywalczone są bardzo cenną zdobyczą, ale musimy też się pochwalić, że zajęliśmy 1 miejsce w klasyfikacji postępów zawodników.

Ogromne gratulację dla wszystkich za udział w zawodach i pracę włożoną podczas przygotowań.

Skip to content