CZAS NA PRZYGODĘ

Przyszła wiosna a z nią czas na szkolne wycieczki. Klasa 6B wybrała się na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia zwiedziliśmy ruiny zamku w Chęcinach, gdzie poznaliśmy wiele ciekawych faktów z historii tego miejsca i okolic oraz mogliśmy wcielić się w rycerzy ubierając różne zbroje. Po zamku, kolejną atrakcją była pełna stalaktytów, stalagmitów i stalagnatów oraz jadowitych pająków Jaskinia Raj. Kolejnym punktem wycieczki było Geocentrum w Kielcach i pierwszy podczas naszego pobytu quest. Drugi dzień rozpoczęliśmy wyprawą na Łysą Górę. Po drodze zwiedziliśmy zespół klasztorny założony przez benedyktynów na Świętym Krzyżu oraz podziwialiśmy piękno widoków i Gołoborza. Po pieszej wycieczce szlakiem Gór Świętokrzyskich pojechaliśmy do Muzeum Wsi Kieleckiej czyli do skansenu w Tokarni. Lekcja w dawnej szkole, nauka liczenia na liczydle, klęczenie na grochu i zabawa fajerkami z pogrzebaczem podczas przerwy międzylekcyjnej pozwoliły nam wczuć się w życie ówczesnych uczniów, tak inne od dzisiejszego. Na koniec spacer po skansenie i gra terenowa przybliżyły nam życie mieszkańców dawnej wsi. Wróciliśmy do domu z bagażem nowej wiedzy, uśmiechnięci i pełni pozytywnych wrażeń.

Skip to content