Warsztaty z biologii i ceramiki

20.03.2024r. „ Badacze tajników przyrody” wzięli udział w warsztatach z biologii i ceramiki zorganizowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Katowicach. Warsztat z biologii to fantastyczna żywa lekcja, podczas której uczniowie zostali zaproszeni w świat owadów, pierścienic i mięczaków. Oprócz wielu usłyszanych ciekawostek, każdy mógł poobserwować żywych przedstawicieli tych gatunków oraz dotknąć, wziąć do ręki liśćca, straszyka, patyczaka, dżdżownicę czy ślimaka. Z kolei na warsztacie z ceramiki, po kilku ciekawostkach o pracy z gliną i jej wypalaniu, każdy mógł wykazać się zdolnościami artystycznymi. Uczniowie tworzyli z gliny swoje własne „świąteczne kury”. Oba warsztaty zostały świetnie przygotowane i stały się ciekawym, fantastycznym doświadczeniem. Uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie i zaangażowanie, a zajęcia ocenili jednogłośnie: „ Było super!”. Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w tym wydarzeniu.

Skip to content