Święto Patrona Szkoły Tadeusza Kościuszki

W dniu 04.04.2024 obchodziliśmy 240 -tą rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej, a tym samym święto Patrona Szkoły Tadeusza Kościuszki.Z tej okazji odbył się uroczysty apel,  na szkolnym boisku, a następnie przewodniczący szkoły Filip Fijas w stroju Kościuszki wraz z organizatorką święta Danutą Chudek i Dyrektorem Szkoły Panem Tomaszem Hukiem poprowadzili korowód uczniów do Parku Kościuszki pod Pomnik Tadeusza Kościuszki. Odnowiona została przysięga Kościuszki złożona narodowi polskiemu i złożono od każdej klasy kwiaty. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie kwiatów dla Patrona.

Po powrocie młodsi uczniowie prowadzili zajęcia o Patronie szkoły, rozwiązywali zagadki z życia  tego wybitnego Polaka, oglądali prezentację, a starsi biegli w sztafecie na 1794 m zorganizowanej przez panią Krysię Stec – Żmiję i pana Przemysława Bednarza. 

Bohaterom narodowym należy się CZEŚĆ I CHWAŁA.

Skip to content