,,Śląskie Wędrusie” w Bochni

W sobotę – 16 marca – ,,Śląskie Wędrusie”, czyli 48 uczniów naszej szkoły wyruszyło po raz kolejny na wycieczkę do Kopalni Soli, tym razem do Bochni. W drodze podziwialiśmy piękną i budząca się do życia wiosnę. Kopalnię zwiedzaliśmy w 2 grupach. Przewodniczki prowadziły nas Trasa turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną. Odkrywaliśmy niesamowity świat podziemnych solnych komór i dzięki unikalnej podziemnej ekspozycji multimedialnej odbyliśmy fascynującą podróż, która rozpoczęła się w czasach średniowiecznych. Przemówił do nas polski król – Bolesław Wstydliwy, żupnicy genueńscy i widzieliśmy pracujących górników oraz konie. Poznaliśmy tajniki wydobycia soli oraz historię miasta Bochnia. Część trasy pokonaliśmy górniczą kolejką, a na końcu czekała na nas największa z bocheńskich komór – Komora Ważyn, gdzie znajduje się restauracja, sklep z pamiątkami, a nawet boisko sportowe i plac zabaw dla dzieci. 4 godziny spędzone w kopalni przyniosły niezapomniane wrażenia. Wyjątkowa wycieczka dofinansowana była z środków Środowiskowego Programu Profilaktycznego ,,Łączy nas pasja”.

Skip to content