Dzień Śląski 2023

4 grudnia w naszej szkole odbył się finał obchodów Dnia Śląskiego.

Już kilka dni wcześniej uczniowie mogli oglądać na prezentacji ilustrowany słowniczek polsko – śląski oraz podziwiać wystawę przedmiotów codziennego użytku podpisanych po śląsku. Uczniowie brali udział w konkursach: Znani Ślązacy XX i XXI wieku, wierszyk lub rymowanka po śląsku, oraz wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły brali udział w Quizie słów śląskich.

W ten poniedziałek po korytarzach szkoły krążyła Ślązaczka rozdając dzieciom szkloki, a  w holu szkoły można było oglądać nagrodzoną prezentację poświęconą Kazimierzowi Kutzowi. Na sali gimnastycznej odbyła się biesiada śląska podczas której uczniowie śpiewali śląskie przyśpiewki, tańczyli trojaka, słuchali wierszy w gwarze śląskiej i po polsku, a nagrodzeni uczniowie odebrali nagrody.

Skip to content