KATOWICKI ORKIESTROWY UNIWERSYTET LUDOWY

🎷🎷🎷KATOWICKI ORKIESTROWY UNIWERSYTET LUDOWY to kompleksowy, międzypokoleniowy projekt edukacyjno-muzyczny, w którym biorą udział uczniowie klasy IIIa i Vc. Ma na celu zwiększenie integracji wśród społeczności lokalnych dzielnic Katowic, za sprawą rewitalizacji ruchu orkiestr dętych. Nowatorski system zajęć warsztatowych dla dzieci prowadzony przez muzyków wspiera oraz popularyzuje dziedzictwo muzyczne Górnego Śląska – górnicze orkiestry dęte. W eksperymencie edukacyjno-muzyczny nasza szkoła bierze udział już po raz drugi, a uczniowie 2 klas od września uczą się grać na trąbkach i cajonach. Już wkrótce – 14 grudnia czeka ich koncert, na którym zaprezentują zdobyte umiejętności. Życzymy wytrwałości w cotygodniowych zajęciach i sukcesu na scenie.

Projekt ten realizowany jest przez Katowice Miasto Ogrodów od 2018 roku jako część strategiczna programu Miasta Muzyki UNESCO.

Skip to content