7a – nauka przez działanie

Dzisiaj klasa 7a uczestniczyła w nietypowej lekcji anatomii na wystawie Body Worlds w Galerii Szyb Wilson. Uczniowie mieli możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Wystawa zawierała autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, co pozwoliło odkryć skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu.

Na tym nie koniec było tej wyprawy, następnie siódmoklasiści mogli zaznajomić się z pracą fotografa w studiu „Fotograf Katowice”. Oprócz ciekawostek z tego zawodu, młodzież mogła spróbować swoich sił zarówno jako modele i modelki, ale również poćwiczyć robienie zdjęć portretowych profesjonalnym sprzętem.