,,Śląskie Wędrusie” w Wieliczce

W sobotę – 28 października – ,,Śląskie Wędrusie”, czyli 48 uczniów naszej szkoły wyruszyło na wycieczkę do wyjątkowego miejsca – Kopalni Soli w Wieliczce. W drodze podziwialiśmy piękną i złotą polską jesień. Po krótkiej podróży dotarliśmy do kopalni, poznaliśmy okolicę i zachwyciła nas ogromna Tężnia Solankowa. Naszą Trasę Turystyczną zaczęliśmy pod Szybem Daniłowicza. Przewodnicy prowadzili nas krętymi podziemnymi korytarzami i opowiadali ciekawe legendy i fakty z historii Kopalni Soli. Podziwialiśmy wykute w soli piękne komory, a wśród nich ta najbardziej wyjątkowa – Kaplica św. Kingi, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Pokonaliśmy blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów, które stopniowo prowadziły nas na coraz głębsze poziomy, aż na głębokość 135 metrów pod ziemię. Nic dziwnego, że uroki Trasy Turystycznej, głównego szlaku Kopalni Soli „Wieliczka”, podziwiają miliony spragnionych przygód turystów z całego świata. Cieszymy się, że byliśmy kolejną grupą, która zachwyciła się tym urokliwym zakątkiem Polski. Ta atrakcyjna wycieczka dofinansowana była z środków Środowiskowego Programu Profilaktycznego ,,Łączy nas pasja”.

Skip to content