Powitanie jesieni w górach

23 września 2023r. z okazji obchodów Światowego Dnia Turystyki Szkolne Koło Krajoznawczo -Turystyczne ,,Śląskie Wędrusie” – SKKT nr 12 w ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego ,,Łączy nas pasja” odbyło rajd górski na Halę Boraczą.

40 uczniów i 6 opiekunów wyruszyli czarnym szlakiem z Żabnicy Skałka (koło Węgierskiej Górki) na Halę Boraczą. Rajd górski był wydarzeniem w ramach X Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej, organizowanej pod pod hasłem ,,Wędruj z nami i powitaj Jesień w górach”. Wędrówka górskim szlakiem przebiegła sprawnie pomimo typowo jesiennej pogody. W schronisku był czas na weryfikacja punktów GOT w książeczkach turystycznych, gry, zabawy oraz skosztowanie słynnych i pysznych jagodzianek. W drodze powrotnej mieliśmy lekcję historii w Forcie ,,Wędrowiec” w Węgierskiej Górce. Schron „Wędrowiec” udostępniony jest zwiedzającym jako Izba Pamięci. To muzeum poświęcone budowlom fortyfikacyjnym z 1939 roku oraz działaniom wojennym, jakie miały miejsce w pierwszych dniach II wojny światowej.

Skip to content