Nauka wokół nas

Uczniowie klasy 6B wzięli udział w trzeciej edycji wykładów „Nauka wokół nas” realizowanych w ramach projektu „Z Nauką za pan brat” na Uniwersytecie Śląskim, na wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych. Jak co roku odbyły się trzy wykłady – z fizyki, inżynierii materiałowej oraz z chemii. Rozpoczęliśmy spotkaniem z fizyką i elektrycznością, mieliśmy okazję poczuć przepływający przez nasze ciała prąd, dowiedzieć się jak elektryczność zmieniła życie człowieka oraz zobaczyć szereg elektryzujących doświadczeń. Na wykładzie z inżynierii materiałowej odkryliśmy wiele ciekawych faktów o codziennych materiałach. Tegoroczne wykłady zakończyliśmy ognistą chemią. Z pomocą gorących (dosłownie) doświadczeń odpowiedzieliśmy sobie na wiele pytań, m.in.: jak wskrzesić płomień, jak go ugasić, jak zmienić jego kolor?

Spotkanie z nauką po raz kolejny okazało się bardzo ciekawym i inspirującym doświadczeniem, czekamy na kolejne wykłady. Do zobaczenia za rok 🙂

Skip to content