Sprzątanie świata

„Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Uczniowie naszej szkoły od wielu lat aktywnie włączają się w akcję. W tym roku część młodzieży z klas V-VIII sprzątała brzegi rzeki Kłodnicy blisko naszej szkoły, natomiast część udała się do lasu na Muchowcu. Całe szczęście nasze zbiory nie były ogromne, aczkolwiek szkoda, że ludzie muszą sprzątać do innych ludziach. Czyż nie miło byłoby chodzić nad rzekę lub do lasu tylko na spacer dla przyjemności. Brawo „nasza” młodzież!

Dziękujemy za współpracę leśniczemu p. S. Żebrowskiemu i radnemu dzielnicy Brynów – p. B. Pronobisowi.

Skip to content