„NAUKOWE PORANKI” czas zacząć :)

W czwartek 21.09 uczniowie klasy 7b rozpoczęli swoją przygodę z chemią doświadczalną.

Projekt „Naukowe poranki – warsztaty chemiczne” organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach to cykl kilku warsztatów, tematyką dostosowanych do realizacji podstawy programowej z chemii w szkole podstawowej. Pierwsze zajęcia w laboratorium chemicznym były dla uczniów zapoznaniem z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na pracowni oraz z techniką przeprowadzania doświadczeń, ale też pierwszym kontaktem z odczynnikami chemicznymi. Uczniowie samodzielnie wykonali kilka prostych eksperymentów. Czuć było atmosferę pełną emocji, trochę strachu, skupienie i ogrom radości. Wszyscy uczestnicy zajęć stwierdzili, że to było ciekawe doświadczenie i czekają na kolejne spotkanie.

Skip to content