Szlakiem cieszyńskich legend

W ostatnią sobotę maja chętni uczniowie z naszej szkoły udali się na autokarową wycieczkę do Cieszyna. Był to kolejny wyjazd w ramach programu „Łączy nas pasja”. Tym razem dzieci podążały „Szlakiem cieszyńskich legend”. Z wieży na Górze Zamkowej oglądały malownicze miasto. Zwiedziły jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich w Polsce- Rotundę romańską z XII w., której wizerunek znajduje się na polskim banknocie. Spacerując uliczkami Cieszyna dzieci zobaczyły Studnię Trzech Braci, Cieszyńską Wenecję, Teatr im. A. Mickiewicza i wiele innych ciekawych zabytków. Wytrwali turyści przekroczyli granicę Polski i spacerowali bulwarami rzeki granicznej Olzy po czeskiej stronie Cieszyna. Na koniec był jeszcze czas na lody i pamiątki. Kolejna wycieczka chyba już w następnej klasie.

Skip to content