Śląskie Wędrusie

🚶‍♀️🚶🚶‍♂️🏔W sobotę 13 maja Śląskie Wędrusie, czyli 46 uczniów naszej szkoły wyruszyli autokarem do Bielska Białej. Z lasku cygańskiego rozpoczęli wędrówkę zielonym szlakiem na szczyt Koziej Górki.

Młodzi turyści dzielnie wspinali się coraz wyżej, zapoznawali się z ciekawostkami na ścieżce przyrodniczej oraz zachwycali się otaczającą przyrodą, a czujni obserwatorzy zauważyli sarnę, wiewiórkę oraz salamandrę. Po pokonaniu 686 m npm. dotarli do schroniska ,,Stefanka”. Był czas na zasłużony odpoczynek, zabawę oraz ,,wbicie” pieczątek do książeczek turystycznych – niektórzy zdobyli swoje pierwsze punkty za pokonywanie górskich szlaków i rozpoczęli zdobywanie odznaki GOT. Z punktu widokowego na szczycie góry podziwialiśmy panoramę Bielska oraz pasmo górskie Beskidu Śląskiego. Ze szczytu prowadził nas szlak niebieski i żółty, którym bezpiecznie dotarliśmy do autokaru.

Rajd górski sprawił wiele radości, satysfakcji, a pogoda była idealna na taką wyprawę. Towarzystwo rówieśników i pogodnych opiekunów umilało wędrówkę.

Zapraszamy na kolejną wycieczkę, już za tydzień Cieszyn…

Skip to content