Majowa wycieczka do Wisły

W tym roku szkolnym klasa 5B wybrała się na dwudniową wycieczkę do Wisły.
Nasza przygoda rozpoczęła się od podroży pociągiem. Podczas wycieczki odwiedziliśmy Muzeum Beskidzkie ze skansenem gdzie mieliśmy możliwość poznać zwyczaje i kulturę Górali Beskidu Śląskiego, zobaczyli jak żyli, pracowali oraz jak wyglądała dawna szkoła. Podczas spaceru po Wiśle przeszliśmy Aleją Podań i Legend a w Parku Kopczyńskiego podziwialiśmy miniatury polskich zamków wykonane ze szkła mozaikowego. Wieczór upłynął nam przy ognisku na pieczeniu kiełbasek, zabawie i grach sportowych.

Drugiego dnia wzięliśmy udział w warsztatach o nietoperzach zorganizowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Na koniec warsztatów samodzielnie ozdobiliśmy torby, które zabraliśmy jako pamiątkę z wycieczki oraz wypiliśmy przepyszną wiślańską herbatkę.

Przez cały czas dopisywały nam humory a pogoda nas rozpieszczała. Ciężko było rozstać się z Wisłą i zakończyć naszą przygodę.

Skip to content