Klub odkrywców przyrody – UNICEF

W ramach programu „Unicef dla każdego dziecka” w naszej szkole działa „Klub odkrywców przyrody”. W trakcie zajęć uczniowie klas VI mieli możliwość poznawania otaczającego świata za pomocą doświadczeń i eksperymentów. A także obserwowali otaczającą przyrodę za pomocą lupy, lornetki, czy mikroskopu. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatowej, gdzie młodzi badacze sprawdzali czystość wód z różnych zbiorników, badali czystość otaczającego nas powietrza, mierzyli poziom hałasu w naszej szkole i poza nią. Poszerzali swoją wiedzę na temat sposobów ochrony przyrody. Zgłębiali także tajniki naszego ciała, a nawet odbyły się warsztaty kulinarne. Uczestnikom najbardziej przypadła do gustu praca z mikroskopami, gdzie oprócz gotowych preparatów, nauczyli się tworzyć własne. Świat spod mikroskopu jest zdecydowanie zaskakujący.

Skip to content