Łączy nas pasja – Wiosna z żubrami i na Szlaku Zabytków Techniki

W sobotę – 15 kwietnia Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne ,,Śląskie Wędrusie” rozpoczęło wiosenny sezon turystyczny. Pierwsza wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Elektrowni Łaziska, gdzie znajduje się wyjątkowe Muzeum Energetyki. Z ogromnym zainteresowaniem uczniowie obserwowali zgromadzone tam eksponaty, zachwycali się doświadczeniami, eksperymentami i pokazami związanymi z wykorzystaniem prądu. Nawet sami byli elementami działającego obwodu elektrycznego i dowiedzieli się, jak zrobić ze zwykłego słoika żarówkę. Muzeum jest obiektem na Szlaku Zabytków Techniki – zachęcamy do jego zwiedzania. Z Łaziska Górnego pojechaliśmy do jednego z najstarszych miast Górnego Śląska, czyli Mikołowa, które ma już 800 lat. W Muzeum Miejskim poznali ciekawą historię miasta i zgromadzone w nim przedmioty. Niektórzy siedzieli w starych – ponad 100 letnich ławkach szkolnych. Ostatnią atrakcją było spotkanie z żubrami, które czekały na nas w Rezerwacie Przyrody ,,Żubrowisko” w Jankowicach koło Pszczyny. Piękna wiosenna pogoda sprzyjała, a spacer ścieżką dydaktyczną był prawdziwym wytchnieniem. Sobotnia wycieczka podobała się wszystkim uczestnikom, a ciekawy program zapewnił zaprzyjaźniony z naszą szkołą przewodnik Pan Mariusz Dmetrecki. Zapraszamy na kolejne wycieczki ze Śląskimi Wędrusiami w ramach Miejskiego Programu Środowiskowego ,,Łączy nas pasja”.

Skip to content