Wizyta w Muzeum Śląskim

W marcu aż trzy klasy w ramach Programu Środowiskowego ,,Łączy nas pasja” odwiedziły Strefę Kultury naszego miasta i uczestniczyły w lekcjach muzealnych w nowoczesnym Muzeum Śląski. Uczniowie klas II a z wych. E.Garbalska i II b z wych. M.Wądołowską-Rabsztyn poznali najciekawsze dzieła, które powstały przy użyciu nietypowych przedmiotów i próbowali wspólnie rozwikłać zagadkę – „Co artysta miał na myśli?”. Zainspirowani oglądanymi obrazami malowali też własne obrazy indywidualnie i w grupach.

Natomiast uczniowie klasy Ic z wych. A.Błachutą byli w zabytkowym budynku stolarni, gdzie odkryli świata Tomka Wilmowskiego, młodego bohatera powieści Alfreda Szklarskiego (pisarz mieszkał w Katowicach). Za pomocą zmysłów i twórczych wyzwań dzieci rozwiązywały zagadki, gdzie zniknął Tomek… Wszyscy uczestnicy nietypowych lekcji byli zachwyceni i oczarowani miejscem, które poznali.

Skip to content