UNICEF – Mali badacze tajemnic przyrody

W lutym w ramach działań wspierających i integrujących dzieci polskie i ukraińskie zostały zorganizowane zajęcia doświadczalne z chemii i fizyki, w których wzięło udział 58 uczestników. Młodzi badacze klas trzecich samodzielnie eksperymentowali sprawdzając właściwości wody i powietrza. Uczniowie klasy piątej używali cukru nie tylko do słodzenia, sprawdzali właściwości ciasta nie do pieczenia i strzelali z chemicznych rakiet, a uczestnicy klas siódmych „wyczarowali” pienistego potwora i kameleona oraz przeprowadzali reakcje egzotermiczne. Uczniowie klas siódmych w wyniku reakcji stworzyli również flagę polską i ukraińską. 20 lutego 2023 roku nasze zajęcia odwiedziła delegacja UNICEF. Zajęcia doświadczalne z chemii i fizyki cieszą się dużym zainteresowaniem, towarzyszy im mnóstwo emocji, zdziwienia i zabawy, a zarazem nauki pozwalającej odkryć i zrozumieć tajemnice przyrody.                                                                                                        

                                                                                   Tworuszka Danuta i Wosik Mariola

Skip to content