Najlepiej razem – warsztaty matematyczne

W ramach projektu „UNICEF dla każdego dziecka” w szkole odbywają się matematyczne zajęcia warsztatowe „Najlepiej razem” prowadzone przez p. Agatę Knap i p. Elżbietę Czech.

W ramach tych zajęć uczniowie wzięli udział w turnieju drużynowym, w którym mogli sprawdzić swoją biegłość w wykonywaniu działań pisemnych. Ponadto uczniowie z Ukrainy pokazali „swoje” sposoby liczenia. Każdy mógł przeprowadzać rachunki swoim sposobem, liczył się poprawny wynik. Podczas rywalizacji drużynowej uczniowie odpowiadali na pytania związane z Ziemią. Odpowiedzi na te pytania wymagały matematycznej analizy treści, wykonania obliczeń i wyboru poprawnego wyniku. Na zajęciach uczniowie poznali nieznane dotąd ciekawostki związane z naszą planetą. Uczniowie przenieśli się też do krainy wielościanów. Zobaczyli nieznane dotąd bryły – antygraniastosłupy, graniastosłupy pochyłe, bryły platońskie oraz ostrosłupy i graniastosłupy gwiaździste. Każdy mógł spróbować swoich sił w budowaniu tych brył.

Wszystkim zajęciom towarzyszy dobra zabawa, duch zdrowej rywalizacji i wzajemna współpraca.

Kolejne zajęcia już wkrótce.

Skip to content