22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody

Czy wiesz, że Polska jest najszybciej wysychającym krajem w Europie?

Czy wiesz, że produkcja kilograma wołowiny pochłania 15 415 litrów wody?

Wszystko, co robimy w życiu, w sposób bardziej lub mniej bezpośredni, wymaga zużycia wody. To, czy w przyszłości będziemy mieć wodę w kranie nie jest wcale takie oczywiste?

Dzięki edukacji możemy zmienić nasze przyzwyczajenia na bardziej sprzyjające przyrodzie.

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody

i przy tej okazji przez cały tydzień w naszej szkole były prowadzone różne działania. Na długich przerwach mogliśmy oglądać filmiki edukacyjne w holu szkoły, zrobiliśmy plakaty informacyjne, a każda klasa 4-8 uczestniczyła w lekcjach wychowawczych według scenariuszy przygotowanych przez ekspertów z Polskiej Akcji Humanitarnej. Ponadto odbył się szkolny konkurs ekologiczny w dwóch etapach. Laureatami zostali:

I miejsce – Karolina Dwojak z klasy 6b

II miejsce – Karol Nowak z klasy 5b

III miejsce – Zosia Paluch z klasy 6b

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Życzymy wszystkim, abyśmy zawsze mieli dostęp do czystej wody, przyłącz się do oszczędzania jej i TY.