Pasowanie na czytelnika

W dniach 10 i 16 lutego w bibliotece szkolnej odbyło się „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas pierwszych. 📖📚📖

Moment pasowania poprzedzony był lekcją biblioteczną, której celem było zachęcenie najmłodszych do systematycznego korzystania z biblioteki szkolnej, i co za tym idzie, do rozwijania umiejętności czytelniczych. Podczas zajęć bibliotecznych uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i poznali regulamin biblioteki i czytelni. Poznali układ książek na półkach i dowiedzieli się, czego nie wolno robić podczas czytania. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat bohaterów bajek i wspólnie rozwiązaliśmy biblioteczną krzyżówkę. Na zakończenie naszego spotkania kandydaci na czytelników złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki.

Na pamiątkę tego wydarzenia młodzi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książkę „Pierwsze abecadło” i zakładki do książek. Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek.

Skip to content