Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Nasza szkoła corocznie angażuję się w obchody DBI organizując na terenie szkoły inicjatywy związane z zagadnieniami higieny cyfrowej i zagrożeniami występującymi w przestrzeni wirtualnej 🚨💻📱‼️🌐

Bajeczna świadomość – materiały edukacyjne

Dlaczego relacje osobiste są ważne? Co daje nam kreatywnie spędzony czas offline? W jaki sposób dbać o higienę cyfrową? Dlaczego swobodna zabawa jest ważna? Jakie są objawy uzależnienia od ekranów i internetu? Jak ekrany wpływają na rozwój mózgu u dziecka? Na te i na inne pytania opowiada treść zawarta na pięknych sześciu plakatach przygotowanych przez ilustratora Bartka Brosza.

Szanowni Rodzice,

polecamy Państwa uwadze specjalny poradnik pt. NOWE TECHNOLOGIE W DOMU. KRÓTKI PORADNIK DLA RODZICÓW. Niech będzie on inspiracją do tego, aby wchodzić w świat nowych technologii wspólnie z dzieckiem. Korzystajcie z niego jak najczęściej, lektura ma wymiar bardzo, ale to bardzo praktyczny.

Źródło: dbamomojzasieg.pl

Zespół ds. promocji zdrowia