Zima w mieście

Pierwszy tydzień ferii dobiega końca a wraz z nim zakończył się pierwszy turnus szkolnych półkolonii „Zima w mieście”.

 Jak co roku, każdego dnia na uczestników zimowiska czekały nowe atrakcje, niespodzianki, wyzwania i przygody. Podczas minionego tygodnia uczestnicy półkolonii brali udział w zajęciach rekreacyjnych na pływalni Basenu „Brynów” oraz bawili się w centrum rozrywki dla dzieci „Koko Planeta Łobuziaków”. Nie zabrakło również wydarzeń kulturalnych takich jak wyjście do Teatru Rozrywki w Chorzowie na spektakl „Pozaziomki czyli kosmiczna przygoda”, po którym mieliśmy okazję zwiedzić kulisy teatru. Kolejną atrakcją była wizyta w kinie Helios na seansie filmu animowanego „Mumie”. Aby mieć siłę i energię na codzienne aktywności uczestnikom półkolonii zapewnione zostały śniadania oraz obiady a ostatniego dnia niespodzianką było wyjście do restauracji „Pizza Hut” na tak lubianą przez dzieci pizzę. Poza tym codziennie graliśmy w gry planszowe a niektórzy uczestnicy zaprojektowali nawet własne „planszówki”, budowaliśmy też z klocków, rysowali i świetnie bawili w szkolnej świetlicy. Gośćmi specjalnymi zimowiska byli policjanci, którzy opowiedzieli dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku zimą i przypomnieli jak we właściwy sposób należy zawiadomić służby ratunkowe w razie wypadku. Na zakończenie wypoczynku każdy uczestnik „Zimy w mieście” otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki.

Przed nami II turnus zimowych półkolonii. A już za pół roku zapraszamy na wakacyjne atrakcje „Lata w mieście”.

Skip to content