Wielki finał Katowickiego Orkiestrowego Uniwersytetu Ludowego

UFFFF…. WIELKI FINAŁ KATOWICKIEGO ORKIESTROWEGO UNIWERSYTETU LUDOWEGO – JEDNOŚĆ W RÓŻNORODNOŚCI – OFICJALNIE ZA NAMI! Z MIŁOŚCI DO BLACHY. Koncert finałowy Katowickiego Orkiestrowego Uniwersytetu Ludowego🎺🎺🎺🥁🥁🥁

Ogrom przedsięwzięcia, zgromadzonych widzów, energii wykonawców, a także zaangażowania samych muzyków oraz ich bliskich, partnerów projektu, a także pracowników Katowice Miasto Ogrodów przerósł nasze wszelkie oczekiwania! Jesteśmy z Was tak dumni, że nie sposób wyrazić tego słowami…

Najważniejszym założeniem Katowickiego Orkiestrowego Uniwersytetu Ludowego jest zapewnienie naturalnych kontynuatorów dla górnośląskich orkiestr dętych. W trosce o górnośląskie dziedzictwo muzyczne rewitalizujemy amatorski ruch muzyczny, który realnie wpływa na kondycję wspólnot lokalnych. Realnie, ponieważ dotychczas w projekcie udział wzięło KILKA TYSIĘCY DZIECI Z KATOWIC!

Ogromne podziękowania dla Katowice Miasto Ogrodów | Katowice Miasto Muzyki UNESCO za możliwość organizacji takowego przedsięwzięcia, za wsparcie całej masy pracowników, którzy w deszczu i śniegu codziennie tygodniami transportowali instrumenty, wspierali nas organizacyjnie, promocyjnie i ot tak… dobrym słowem otuchy.

Podziękowania dla wszystkich nauczycieli zaangażowanych w projekt: Jarosław Spałek, Krzysztof Nowakowski, Damian Drzymała, Olek Gonsior – jesteście WSPA-NIA-LI!

Podziękowania dla dyrektorów szkół oraz nauczycieli zaangażowanych w działania projektowe Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach, @Szkoła Podstawowa nr 1 w Katowicach, Szkoła Podstawowa nr 48 w Katowicach, @Zespół Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach!

Podziękowania dla wszystkich rodziców/dziadków/opiekunów, którzy wspierali dzieci w udziale w zajęciach w siedzibie Katowice Miasto Ogrodów.

Podziękowania dla wszystkich życzliwych dusz – ambasadorów, którzy wsparli rozwój umiejętności naszych uczestników Marcin Wyrostek – Oficjalna Strona, @Skorup, Piotr Wojtasik oraz muzyków zaproszonych, którzy zagrali razem z nami podczas finału.

Podziękowania dla @Katowicka Klinika Trąbki, @Katowicki Chór Trąbek pod opieką Jarosław Spałek oraz Magdalena Bojko!

Podziękowania dla @Bieruńskie Werble za mega energię, którą wnieśliście!

Podziękowania dla Orkiestra KWK Knurów oraz cudowna Asia Świdrak za trzeci już wspólny nasz finał!

Największe podziękowania dla Zdzisław Smucerowicz za OGROM PRACY na rzecz projektu. Bez Ciebie Zdzisiu nie byłoby NIC.

To pisałam ja – dumna mama Katowickiego Orkiestrowego Uniwersytetu Ludowego: Marlena Hermanowicz

Na fotografii Tomasza Makuli uczestnicy, którzy dotrwali do końca dwugodzinnego koncertu! Było Was o wiele wiele więcej. Ściskamy tych, których choroba zatrzymała w domach!

PS: Pełna fotorelacja wkrótce! Wraz z video z koncertu!

Projekt „Katowicki Orkiestrowy Uniwersytet Ludowy. Jedność w różnorodności” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Skip to content