Razem dla bezdomnych zwierząt

W grudniu w naszej szkole uczniowie 5b we współpracy z samorządem szkolnym zainicjowali akcję pomocy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Uczniowie 5b przygotowali plakaty aby rozreklamować akcję i zaangażować w pomaganie całą społeczność szkolną. Dzięki wspólnym działaniom udało się zebrać spore ilości karmy dla psów i kotów, legowiska, koce, smycze oraz zabawki. Z tymi podarunkami 5b wybrała się do katowickiego schroniska dla psów i kotów. Podczas wizyty oprócz przekazania podarunków uczniowie mogli wziąć udział w edukacyjnej lekcji podczas której dowiedzieli się jak wygląda praca wolontariuszy zaangażowanych w schronisku, jakie zwierzaki trafiają do schroniska oraz jakiej pomocy specjalistycznej potrzebują. Miłą niespodzianką dla uczniów była możliwość zabawy z psiakami podczas spaceru oraz bezpośredni kontakt ze schroniskowymi kociakami.

Dziękujemy wszystkim uczniom szkoły za zaangażowanie, przyniesione podarunki i wielkie serce dla bezdomnych zwierząt.

Uczniowie klasy 5b

Skip to content