Październikowe wycieczki artystyczne

W klasie 2b pod koniec października odbyły się 2 niezwykle ciekawe wycieczki.

Pierwsza w dniu 24.10 do miasta królów Polski – przepięknego Krakowa.

Wycieczka rozpoczęła się poranną podróżą pociągiem z Katowic, co wywołało wiele ekscytacji i radości. Z okien pociągu uczniowie podziwiali różne miejscowości, a także pola, łąki i lasy skąpane w jesiennej aurze. Po dotarciu do Krakowa i przejściu przez malowniczy park, uczniowie udali się na rynek, aby obejrzeć najcenniejsze zabytki, a także wysłuchać Hejnału z wieży Mariackiej. Następnie dziarskim krokiem uczniowie udali się na ulicę Zwierzyniecką, przy której znajduje się budynek Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego. To właśnie w przepięknej sali koncertowej filharmonii odbył się główny punkt wycieczki – koncert edukacyjny z cyklu Bajki Muzyką Pisane. Uczniowie poznali historię oraz budowę puzonu w ciekawej formie słowno -muzycznej. Po wspaniałej uczcie dla ducha, mali melomani z powrotem udali się na rynek do słynnych sukiennic gdzie w jednej z restauracji czekał przepyszny rosół i naleśniki. Kiedy brzuchy zostały napełnione nadszedł czas powrotnego spaceru malowniczymi uliczkami Krakowa, przez Bramę Floriańską na dworzec kolejowy. W drodze powrotnej ilość emocji i atrakcji dała o sobie znać i w kilka chwil po starcie pociągu, większość uczniów oddała się drzemce.

Kolejne artystyczne wyjście odbyło się kilka dni później, tym razem do miejscowego Muzeum Historii Katowic. Tym razem mali melomani zapoznali się z życiorysem oraz twórczością Wojciecha Kilara. Uczniowie poznali styl notacji muzycznej jakim posługiwał się ten znakomity kompozytor, odkryli tajniki odczytywania zapisów nutowych, a przede wszystkim skomponowali własne utwory na małe zespoły muzyczne.

Warsztaty były niezwykle ciekawe i owocne dla dzieci, które już zapowiedziały kolejną swoją wizytę w tym niezwykłym miejscu.

Bardzo dziękujemy wychowawczyni klasy Pani Magdalenie Wądołowskiej-Rabsztyn za pokazanie uczniom kolejnych stron artystycznego świata.

Skip to content