Powitanie Jesieni w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne ,,Śląskie Wędrusie”  (SKKT nr 12)  w ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego ,,Łączy nas pasja”  odbyło  atrakcyjną wycieczkę autokarową z przewodnikiem do Mikołowa.

Młodzi Turyści poznali Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie – największy tego typu obiekt w całej Polsce ( zajmuje on powierzchnię 100 ha ), na których uprawiane są rzadkie i zagrożone wyginięciem rośliny. Spacerowaliśmy po Ogrodach: Żółtym, Czerwonym i Zielonym oraz po Fiołkowej Górze. Ścieżka dydaktyczna prowadziła nas wśród wyjątkowych i dotąd niespotykanych roślin. Z platformy widokowej na Sośniej Górze obserwowaliśmy panoramę Śląska. Widzieliśmy również kamieniołomy wapienne i wapienniki (piece wapienne). Był również czas na zabawę oraz gorąca niespodzianka – pyszna zupa pomidorowa, która rozgrzała i dodała sił do dalszego zwiedzania – Ogrodu Botanicznego w Bujakowie. Adaś świetnie podsumował naszą wycieczkę…,,Nie wiedziałem, że przyroda jest taka piękna !” 

Zatem dziękujemy opiekunom za jej organizację (E. Garbalska,  A. Błachuta,  B. Antosz,  I. Kurtok).

Skip to content