Ważni ludzie, Tajemnica Ciemności i najważniejsza ostatnia kropka

„Ważni ludzie, Tajemnica Ciemności i najważniejsza ostatnia ⚪, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 2b” Miłośnicy kropek czekają na to święto cały rok. Dla klasy 2b to bardzo ważny dzień, bowiem co roku obchodzi go niezwykle kreatywnie, pomysłowo i… nietuzinkowo. Jednak w tym roku, bohaterka święta może być naprawdę dumna z tego jak uczciliśmy jej święto. A zrobiliśmy to poza szkołą w dwóch miejscach: W Ważnym Miejscu, które jest naprawdę ważne, a to za sprawą ważnych ludzi, którzy je tworzą. Są nimi bowiem niewidomi bądź ociemniali edukatorzy. Jednym z nich, który dzisiaj pokazał nam i zafascynował nas swoim życiem był przesympatyczny Pan Marcin i jego czworonożny przewodnik Kamyk. Dzięki Panu Marcinowi doświadczyliśmy jak to jest poznawać świat oraz funkcjonować nie widząc, ale za to słysząc, dotykając, wąchając i smakując. Nauczyliśmy się rozpoznawać i dostrzegać osoby niewidome, proponować im właściwą pomoc, poznaliśmy tajniki czytania książek, rozróżniania barw i struktur, skosztowaliśmy pysznych Łez tajemniczego Smoka, ale przede wszystkim i co najważniejsze – doświadczyliśmy całkowitej ciemności! Pokonaliśmy swoje wewnętrzne lęki i wszyscy dzielnie przeszliśmy ścieżkę w zupełnej ciemności! Jechaliśmy też w zupełnej ciemności tramwajem: uwierzcie nam, że mimo, iż cały czas mieliśmy oczy szeroko otwarte to nic nie widzieliśmy, byliśmy zdani na nasz słuch i głos prowadzących nas Edukatorów: Wiolę i Darka. Gdyby nie oni, chyba byśmy nigdy nie trafili do wyjścia. A gdy już wyszliśmy, to każdy z nas mrugał i mrugał, tak ciężko było naszym oczom przyzwyczaić się do światła i tego świata, który tak dobrze znamy. Ach, co to było za przeżycie! To jednak nie był koniec naszego świętowania, po wyjściu z Ważnego Miejsca udaliśmy się do innego, a mianowicie do pracowni malarskiej artysty plastyka…, dobrze już nam znanego i uwielbianego – Pana Rysia! Musieliśmy do niego dzisiaj zajrzeć, bowiem tworzy on obrazy z… samych kropek, a właściwie zapisuje teksty na obrazach alfabetem Braille. Pan Rysiu pozwolił nam najpierw wyżyć się artystycznie na jednej ze ścian, gdzie zostawiliśmy swoje podpisy i gryzmoły, a następnie stanęliśmy z nim w szranki w konkursie, gdzie główną nagrodą było…. ukończenie najnowszego obrazu poprzez postawienie ostatniej kropki! Ależ to były emocje, a dla naszej koleżanki Zosi, która dostąpiła tego zaszczytu postawienie tej kropki było naprawdę nie lada wyzwaniem. Dzień był cudowny, pełen wrażeń i pożytecznych doświadczeń! Mamy wiele pięknych wspomnień utrwalonych w kadrze, więc zapraszamy do oglądania. Mamy też dużo do opowiadania, więc jutro w szkole śmiało pytajcie, powiemy wam jak KAŻDY Z NAS I WAS JEST WAŻNY! P.S. Dziękujemy Pani Magdalenie Wądołowskiej-Rabsztyn  za zorganizowanie nam tak  ważnego wyjścia.

Skip to content