Dzień Języków Obcych 2022 w SP11

26 września, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych.
W tym roku, klasy IV-VIII, we współpracy ze sobą,  przygotowywały tematyczne stoiska związane z przydzielonym krajem. Były pięknie wykonane plakaty, ozdobne obrusy i oryginalne pamiątki, takie jak: miniaturowe budowle, breloczki, magnesy, kubki, długopisy, albumy, a nawet książki, akty urodzenia czy świadectwa szkolne w oryginalnym języku. Niewątpliwie największą atrakcją okazały się specjały związane z kuchnią danego państwa.
I tu zaangażowanie społeczności szkolnej przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.
Na stołach znalazły się wykwintne przekąski, sery, pizza, oliwki, oliwa, słodycze (chałwa, baklawa, tarty, szarlotka), nachosy, croissanty, pita, tortilla,  a nawet ślimaki, gołąbki, sałatki czy barszcz ukraiński. Wszystko to sprawiło, iż Dzień Języków Obcych stał się poniekąd  dniem kuchni europejskiej, gdzie uczniowie odkrywali smaki Europy😊  Klasy promowały swoje stoiska w charakterystycznych strojach.

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki głosowania klas I-III i pracowników szkoły
na najciekawsze stoisko.

I miejsce  – Grecja (klasa Va i Vb)

II miejsce – Włochy (klasa IVa i IVb)

III miejsce – Ukraina (klasa VIIIa i VIIId)

WSZYSTKIM dziękujemy za zaangażowanie i świetną zabawę!

Zespół Językowy SP 11

Skip to content