Lato w Mieście

Pierwszy turnus półkolonii właśnie dobiegł końca. Dzieci spędziły ten tydzień wakacji w gronie rówieśników i podczas wspaniałej zabawy. Tropikalna pogoda pozwoliła nam korzystać z istnie wakacyjnych atrakcji. Młodzi uczestnicy całego zamieszania dwukrotnie odwiedzili pobliski basen oraz wodny plac zabaw na Katowickich 3 stawach.  Zabawa w wodzie zdecydowanie należy do ulubionej aktywności tej wesołej gromadki. W przerwach od kąpieli nie żałowaliśmy sobie przekąsek, lodów, pizzy i innych pyszności, bo w  końcu są wakacje, prawda 😉 ? Wybraliśmy się także na wycieczkę do Chorzowskiego zoo. Słoneczny klimat wcale się nie zmienił a mimo to spotkaliśmy tam pingwiny. Czas w szkole dzieci przeznaczały nie tylko na potrzebny odpoczynek, ale także na wspólne gry i zabawy oraz ciekawe warsztaty. Podczas warsztatów kulinarnych przyszli kuchmistrze przygotowali zdrowe szaszłyki owocowe. Natomiast warsztaty plastyczne odbyły się pt. „ Moje wymarzone wakacje”. Na samym początku półkolonii wizytę złożył nam sam Pan policjant, który przedstawił  dzieciom zasady bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacji, a także opowiedział co nieco o swojej odpowiedzialnej pracy. Ostatniego dnia półkolonii wybraliśmy się na seans filmowy do kina, w którym spotkaliśmy prawdziwe Minionki nie tylko na ekranie.  W gronie rówieśników lato w mieście potrafi być kapitalne!

Skip to content