Światowy Dzień Ziemi „Zainwestuj w naszą planetę”

Data 22 kwietnia od ponad 50 lat stanowi okazję do refleksji nad aktualną sytuacją naszej planety. Co roku myśl przewodnia poświęcona jest wybranemu zagadnieniu z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Tegoroczne hasło towarzyszące obchodom 🌿🌎💧♻️Światowego Dnia Ziemi brzmi: „Invest in Our Planet” („Zainwestuj w naszą planetę”). Organizatorzy zwracają uwagę na potrzebę podjęcia pilnych działań służących ochronie przyrody, za którą jako ludzkość ponosimy odpowiedzialność.

Światowy Dzień Ziemi to również okazja do wzięcia udziału w akcjach mających na celu zwrócenie uwagi na problematykę współczesnej ochrony środowiska. Świetlica szkolna właśnie z tej okazji zaprosiła dzieci na zajęcia 🎨plastyczne online, pt. „Dzień Ziemi”, przygotowane w ramach akcji Zdrowo i Sportowo.

Skip to content