Światowy Dzień Zdrowia 2022

Nasza planeta, nasze zdrowie – Our planet, our health.

Corocznie 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.

W ramach obchodów tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia uwaga Światowej Organizacji Zdrowia koncentruje się wpływie klimatu na zdrowie ludzi oraz na działaniach, które należy podjąć, aby zatrzymać zmiany klimatyczne. WHO szacuje, że każdego roku ponad 13 milionów zgonów na całym świecie jest spowodowanych przyczynami środowiskowymi, których można uniknąć. Obserwowany obecnie kryzys klimatyczny, jest największym zagrożeniem dla zdrowia ludzkości.

Żyjemy na planecie, od której zależy nasze zdrowie, tak jak jej zdrowie zależy od nas.

W związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia szkolny zespół ds. promocji zdrowia organizuje konkurs wiedzy na temat zdrowia pod hasłem: Nasza planeta, nasze zdrowie. Szczegóły u wychowawców.

Skip to content