Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju

💪🏃‍♀️🏋️‍♀️🤸‍♂️🏀Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju🎾🤾‍♂️🧘🏊🚴‍♀️


Święto ustanowiła w 2013 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych, a 6 kwietnia nie jest datą przypadkową. Właśnie tego dnia w 1896 roku w Atenach rozpoczęły się pierwsze w nowożytnej epoce letnie igrzyska olimpijskie.
Dzień ten ma na celu podkreślenie roli i potencjału sportu jeśli chodzi o przestrzeganie praw człowieka oraz międzyludzkiej solidarności na świecie. Dlatego też sport to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to przede wszystkim nauka cierpliwości i umiejętność współpracy w grupie.
Dzisiejszy dzień to świetna okazja do promocji aktywności fizycznej, podczas której nasz organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia, a także świetnie wpływa na ogólny stan naszego zdrowia.

Warto o tym pamiętać! Razem z organizatorem akcji Zdrowo i Sportowo zachęcamy co aktywności fizycznej każdego dnia.

#dzieciisportniemogaczekac

#sporttowyborzdrowietonagroda

Skip to content