„Sam gotuję i zdrowo się czuję”

Program „Sam gotuję i zdrowo się czuję”, powstał w trosce o rozwijanie i kształtowanie u dzieci właściwych postaw i nawyków prozdrowotnych. Najlepszym okresem do poznania „sztuki kulinarnej” są lata szkolne.

Prawidłowe żywienie jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na rozwój człowieka i utrzymanie przez niego dobrego stanu zdrowia. Ma ono ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci i młodzieży.

Zajęcia kulinarne są wspaniałą sposobnością do integracji grupy, rozwijania swoich zainteresowań, dążenia dziecka do własnej  aktywności, samodzielności, dbania o zdrowie i niezależność. Przygotowanie posiłków i wspólne ich spożywanie z przyjaciółmi i rodziną może być dla każdego źródłem przyjemności i zadowolenia.

Chcielibyśmy zaprezentować dania jakie powstały podczas zajęć kulinarnych w ramach programu podczas pierwszego semestru nauki. Nasze smaczne i zdrowe potrawy można systematycznie podziwiać na szkolnym profilu Facebook, gdzie publikowane są systematycznie – zachęcamy do obserwowania https://www.facebook.com/SzkolaPodstawowa11Katowice/

Skip to content