Łączy nas pasja… do gotowania!

Z pasji do gotowania…

Wczoraj odbyły się pierwsze z cyklu warsztatów kulinarnych realizowanych w ramach środowiskowego programu profilaktycznego „Łączy nas pasja”. Głównym założeniem programu jest rozwijanie zainteresowań i pasji dzieci oraz harmonijny rozwój psychofizyczny uczniów poprzez aktywne formy spędzania czasu wolnego z rówieśnikami. Zajęcia kulinarne są wspaniałą sposobnością do integracji grupy, rozwijania swoich zainteresowań, dążenia dziecka do własnej  aktywności, samodzielności, dbania o zdrowie i niezależność. Przygotowanie posiłków i wspólne ich spożywanie z przyjaciółmi może być dla każdego źródłem przyjemności i zadowolenia.

Podczas pierwszych zajęć uczestnicy przygotowali zapiekanki z ulubionymi składnikami oraz sałatkę z kolorowych warzyw. Uczniowie mieli również okazję poznać nowe, niespotykane i egzotyczne owoce oraz nauczyć się ich nazw.

Kolejne zajęcia z cyklu już niebawem 😊

Skip to content