Dzień otwarty – zakończony

W czwartek 3 marca w SP nr 11 odbył się Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów.  Naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki ze swoimi Rodzicami. Impreza rozpoczęła się w sali gimnastvcznej od powitania przez Dyrektora Szkoły. Następnie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie oraz nauczyciele: zespół taneczny z klas I -III, grupa uczniów z klasy I b w koncercie na dzwonkach. Zosia Kasznia z VIII b i Alicja Kozioł z V b wykonały solo tańce nowoczesne, a uczniowie z klasy III a taniec z materiałami. Mogliśmy również podziwiać występ zespołu nauczycieli The Teachers ze szkolnym chórem. Po występach nasi mali goście zostali zaproszeni do wspólnej zabawy ruchowej. Kolejnym punktem naszej uroczystości było zwiedzanie szkoły, wędrówka do sal lekcyjnych, gdzie na dzieci czekały różnorodne atrakcje. Przedszkolaki chętnie wykonywały zadania, uczestniczyły w zajęciach, min.: z kodowania, robotyki, w doświadczeniach fizyko-chemicznych, w zabawach z robotami, zabawie w teatr cieni, zabawach językowych, kulinarnych, literackich, muzycznych itp. Na koniec na wytrwałych czekały nagrody. Dzieci i ich rodzice mieli również okazję do rozmów z nauczycielami, do spotkania z naszymi małymi sportowcami z pierwszej klasy pływackiej w Katowicach oraz z uczestnikami międzynarodowego projektu Erasmus.

Mamy nadzieję, że przyszli pierwszoklasiści i ich rodzice miło będą wspominać chwile spędzone w naszej szkole i zapamiętają je na długo!

Skip to content