22 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wody

22 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wody. W tym roku przystąpiliśmy do akcji wraz z Polską Akcją Humanitarną i naszą wiedzę chcieliśmy rozpropagować wśród okolicznych mieszkańców. Najpierw w szkole robiliśmy transparenty informacyjne, odbyły się lekcje wychowawcze na ten temat, oglądaliśmy filmiki przygotowane przez PAH. Część uczniów brała udział w III etapie konkursu „Ekologiczna jedenasta”, a także w zajęciach zorganizowanych przez Wodociągi Śląskie. Finałem był przemarsz przez osiedle z transparentami, gdzie przez megafon informowaliśmy dlaczego należy oszczędzać wodę i jak to robić. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji świadomość  mieszkańców wzrosła i przełoży się na właściwe działanie.