Jesienne warsztaty przyrodnicze

1 października uczniowie klasy 1 c wybrali się do Katowickiego Parku Leśnego na warsztaty przyrodnicze, których pomysłodawcą jest Pracownia Edukacji Żywej w Katowicach. Pod kompetentnymi skrzydłami dwóch Pań edukatorek – Pani Ali i Pani Agaty uczniowie poznawali las uaktywniając swoje zmysły. Odkrywali leśne zapachy, obserwowali różne okazy przyrodnicze pod lupkami, musieli sobie zaufać, prowadząc się do wyznaczonych drzew. Las okazał się bardzo gościnny, a dzieci miały okazję lepiej go poznać. W drodze powrotnej miłe Panie z Lasów Państowych zachęciły nas do włączenia się w akcję #sadziMY. Ta akcja jest dobrze znana uczniom naszej szkoły. Tym razem uczniowie klasy 1 c otrzymali do wyboru sadzonkę świerka lub brzózy, którą po skończonych lekcjach zasadzili wspólnie z rodzicami. W ten sposób udowodniliśmy, że dbanie o środowisko naturalne  jest dla nas bardzo ważne. BRAWOJ Czekamy na kolejne zajęcia przyrodnicze tym razem w wiosennej odsłonie.

Skip to content