Jedz owoce i warzywa – w nich największa moc się skrywa!

11 października 2021 r. w klasach 3b i 3c odbyły się praktyczne warsztaty kulinarne. Zostały one realizowane w ramach kampanii „Jedz owoce i warzywa – w nich największa moc się skrywa!”. Celem kampanii jest popularyzowanie spożycia krajowych warzyw i owoców wśród Polaków – szczególnie dzieci i młodzieży wczesnoszkolnej. Organizatorem warsztatów była Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie właściwości mają warzywa i owoce. Wspólnie z panią dietetyk i psychodietetyk Katarzyną Błażejewską-Stuhr dzieci przygotowały kilka zdrowych, kolorowych i smacznych dań z wykorzystaniem sezonowych darów natury. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom i praktyczny upominek.

Skip to content