Niech się dowie cały świat, że Jedenastka ma sto lat

Ach, co to był za dzień! Happening, kolorowe balony, muzyka, transparenty, barwny korowód i radość idąca w parze z dobrym humorem…

23 września 2021 roku odbyła się inauguracja obchodów Jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach. Start imprezy 100/100 rozpoczął się urodzinowym apelem na boisku szkolnym. Z uśmiechem na ustach mogliśmy posłuchać piosenek, potańczyć oraz uczestniczyć w zabawnej inscenizacji teatralnej. Największą atrakcją było wypuszczenie 100 kolorowych balonów wypełnionych helem wprost do nieba! Symbolem inauguracji obchodów 100-lecia szkoły stał się barwny korowód – uczniów i nauczycieli – spacerujący ulicami naszego miasta. Uczniowskie transparenty, na których widniały hasła ku czci naszej szkoły, zwracały uwagę przechodniów i mieszkańców Katowic. W Parku Kościuszki utworzyliśmy żywy napis „100”. Happening został uwieczniony na pamiątkowych zdjęciach, które wykonano z lotu ptaka. Na koniec każdy uczestnik korowodu otrzymał słodką niespodziankę z wróżbą. Oby wszystkie się spełniły! Całości towarzyszyła radość i dobra zabawa. Koordynatorem i pomysłodawcą tej uroczystości była Pani Anna Walczak.

Skip to content