NAUKA WOKÓŁ NAS

W piątkowy poranek klasa 4B w ramach innowacji pedagogicznej realizowanej przez p.Mariolę Wosik i p.Danutę Tworuszkę, wybrała się na spotkanie z nauką. Mimo deszczowej aury, pokonując przeciwności losu dotarliśmy na Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego.  

Wykłady „Nauka wokół Nas” w ramach projektu „Akcja Popularyzacja” rozpoczęliśmy od „Chemicznego party”, gdzie uczniowie mogli poeksperymentować z kolorową i wystrzałową chemią. Tajemnica (zaproszenia napisane sympatycznym atramentem), kolorowe drinki i fajerwerki zapewniły świetną zabawę.

Po spotkaniu z chemią przyszedł czas na „Odlotową fizykę” i spełnienie marzeń o lataniu. Poprzez proste eksperymenty wykładowcy zdradzając tajniki fizyki pokazali w jaki sposób człowiek może unieś się ponad ziemię.

Na zakończenie wyprawy w świat nauki wkroczyły „Materiały do zadań specjalnych”. Uczniowie sprawdzili ile wody może wypić polimer, co świeci w toniku i czy istnieją inteligentne materiały, które spełniają powierzone im zadania.

Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem, każdy chętnie samodzielnie eksperymentował, a pytaniom nie było końca.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Skip to content