Europejski dzień języków obcych w naszej szkole

Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy:

• ponad 200 języków europejskich,
  • 24 języki urzędowe UE,
  • około 60 języków regionalnych i języków mniejszości,
  • wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata.

Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.

Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów Dnia Języków Obcych.

Klasy od  4 do 8 miały za zadanie wykonać plakat przedstawiający wylosowany wcześniej kraj europejski uwzględniając m.in. aspekt językowy i ciekawostki. Dodatkowo można było wykonać pracę stanowiącą odpowiedź na pytanie: „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”. Wystawę  można podziwiać na parterze naszej szkoły.

W poniedziałek i wtorek – 27 i 28 września uczniowie naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej języków obcych.

Na  lekcjach języka angielskiego i niemieckiego rozwiązywane były quizy językowe, sprawdzające wiedzę o językach naszego kontynentu.