DZIEŃ KROPKI w klasie 1b

W dniu 15.09 swoje święto obchodziła… kropka.

Kropka jest mała, malutka, większa, olbrzymia – każda z nich jest bardzo ważna i spełnia wiele nieocenionych ról w naszym życiu. Towarzyszy nam ona wielokrotnie w ciągu dnia – kiedy piszemy, czytamy, rysujemy, bawimy się i poważnie kodujemy.

Uczniowie klasy 1b doskonale o tym wiedzą dlatego z radością uczcili Dzień Kropki w nauce i zabawie.

Jak na prawdziwych Artystów przystało, tworzyli artystyczne prace, w których głównymi bohaterkami były kropki. Nie były to proste prace, wręcz przeciwnie! Mali artyści wznieśli się na wyżyny swojej kreatywności i najpierw zmierzyli się z tworzeniem skomplikowanego domina kropkowego. Było to o tyle trudne, iż niektóre prostokąciki z nadrukowanymi kropkami trzeba było modyfikować czyli dorysowywać bądź skreślać kropki tak, aby zasada gry była cały czas zachowana. Uwierzcie, że nawet Pani Wychowawczyni musiała się nieźle nagłówkować! 🙂

Kiedy domino zostało ułożone, przyszedł czas na poważną naukę – naukę alfabetu Braille’a. Uczniowie poznali historię wynalazcy tego niesamowitego rozwiązania dla osób niewidomych, przeanalizowali dokładnie alfabet, a następnie zabrali się za pisanie! Tak, tak! Każdy zakodował za pomocą kropek swoje imię i nazwisko – wielkie gratulacje!

Skip to content