Dwudniowa wycieczka do Olsztyna koło Częstochowy

Po długim czasie oczekiwania spowodowanym pandemią udało się! W dniach 16-17 września wszystkie klasy siódme oraz klasa 6B uczestniczyły w wycieczce do Olsztyna koło Częstochowy. Pomimo jesiennej pogody humory wszystkim dopisywały, a bogaty program nie pozwolił się nikomu nudzić. Uczniowie zostali zakwaterowani w ośrodku „Jurajski Olsztyn” położonym w lesie naprzeciw olsztyńskiego zamku. Z zaangażowaniem zbierali
i rozpoznawali skały oraz minerały w kamieniołomie, wędrowali szlakiem neandertalczyka, zwiedzając jaskinie jurajskie, uczestniczyli w warsztatach z tkactwa. Oczywiście odwiedzili Rynek Olsztyński, gdzie zakupili różne pamiątki jurajskie i lody. Wieczorem odbyły się zajęcia sportowo-rekreacyjne.

   To był niezapomniany czas pełen zabawy, a przede wszystkim wspólnego bycia po długim okresie izolacji.

Agnieszka Zioła-Nadolny

Skip to content