22 marca przypada Światowy Dzień Wody

22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Stały dostęp do wody pitnej jest podstawową zachowania zdrowia i życia. Tymczasem światowe zasoby wody kurczą się w wyniku globalnego ocieplenia, rozwoju przemysłowego i zanieczyszczeń. Na te problemy staramy się zwrócić uwagę młodzieży. Wszyscy uczniowie klas IV – VIII mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z wychowawcą o danej tematyce opracowanej przez geografa i biologa. Tegoroczna edycja była pod hasłem „Woda, a klimat”. Ponadto uczniowie klas IV i V przygotowywali rysunki lub prezentacje na lekcjach informatyki pod kierunkiem p. Czempiel i p. Czubak.  Klasy VII z p. Pajestką omawiały sytuację hydrologiczną w Polsce. Pozostałe klasy tworzyły plakaty, krzyżówki lub rebusy, a także proszone były o zrobienie zdjęć różnych zbiorników wodnych w najbliższej okolicy w czasie indywidualnych spacerów.

                                                                                              

Ewelina Krzyżowska – Lux

Skip to content